Luottomiehet ry:n aamiaisseminaari Helsingissä Hotelli Tornin näköalakabinetissa 19.4.2018

/

Tervetuloa aamiaisseminaariin torstaina 19.4.2018 Hotelli Tornin näköalakabinettiin (osoite: Yrjönkatu 26, Helsinki). Seminaarin ohjelmassa Luottomiehet ry:n toiminnan esittely sekä mielenkiintoinen esitys GDPR:n nykytilanteesta.

Puheenvuorossa:

Jorma Metsänen, Luottomiehet ry:n puheenjohtaja: Mikä on Luottomiehet ry, mitä se tekee ja miten yhdistyksen toimintaan voi osallistua.

Rami Melling, Liiketoiminnan kehityspäällikkö, Suomen Asiakastieto Oy: GDPR – asetuksia sovelletaan 25.5.2018 lähtien. Miten tämä vaikuttaa yritysten toimintaan ja mitä toimenpiteitä tulee tehdä. Mikä vaikutus GDPR:lla on yritysasiakasrekistereihin ja mikä on yleistilanne Suomessa GDPR:n toimenpiteiden osalta?

Seminaari alkaa klo 8.30 aamiaistarjoilulla. Ensimmäinen puhuja aloittaa klo 9.00 ja tilaisuus päättyy klo 10.30. Maksuton tilaisuus on tarkoitettu taloushallinnon ammattilaisille ja erityisesti luotonhallinnan parissa työskenteleville.

Luottomiehet ry tarjoaa seminaarin yhteydessä uusille jäsenhakemuksille ensimmäisen vuoden jäsenmaksun puoleen hintaan (25 €).

Ilmoittaudu tästä mukaan. Seminaariin mahtuu mukaan 40 ensimmäiseksi ilmoittautunutta. Ilmoittaudu tästä.

Luottomiehet-yhdistyksen toiminnan tarkoituksena on edistää luottoalan tuntemusta ja kehitystä

Toiminnallaan yhdistys kehittää ja vahvistaa jäsenkunnan ammattitaitoa sekä edistää luottoalan yleistä tunnettuisuutta ja toimintaedellytyksiä. Yhdistyksen toiminnan ensisijaisena kohderyhmänä ovat luotolla tapahtuvaan kaupankäyntiin, luoton myöntämiseen tai luottoalaan muulla tavoin läheisesti liittyvissä tehtävissä toimivat toimihenkilöt, asiantuntijat, esimiehet ja yrittäjät.